Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-Pėrgjigje 

 

Shėrbime

GISkos e shtrin veprimtarinė e saj nė njė gamė tė gjėrė tė shkencės dhe teknologjisė sė GIS-it, si dhe tė shkencave dhe teknologjive tjera qė e pėrcjellin kėtė lėmi, siē ėshtė remote sensing (incizimet satelitore) dhe GPS (Global Positioning System).

Shpėrndarje dhe pėrgatitje teknike

  • Shpėrndarjen e produkteve software-ike tė ESRI pėr GIS;

  • Shpėrndarjen e produkteve software-ike dhe tė tjera, tė cilat krijojnė programe shtesė pėr software tė ESRI;

  • Pėrgatitjen e klientėve pėr shfrytėzimin e produkteve software-ike qė ne i shpėrndajmė sipas programeve tė prodhuesit, si dhe paisjen e pjesėmarrėsve me diploma tė konfirmuara nga prodhuesit;

  • Shpėrndarjen e paisjeve Trimple pėr matje nėpėrmjet satelitit dhe GPS;

  • Shpėrndarjen e incizimeve satelitore qė mbulojnė territorin e Kosovės;

  • Krijimin e datotekave (database) me informata gjeografike (hapėsinore) si dhe tė tjera.

Kėshillim dhe shėrbime tjera

  • Ndihmė pėr ndėrtimin e sistemeve tė GIS-it, qoftė kėshillime apo realizimin e projekteve nė tėrėsi;

  • Skenim tė planeve dhe hartave tė ndryshe nė formate tė mėdha;

  • Vektorizim dhe digjitalizim tė planeve dhe hartave;

  • Pėrgatitjen dhe shtypjen e planeve dhe hartave tė ndryshme nė formate tė ndryshme.

Tė tjera

GISkos me ndihmėn e partnerėve vendas poashtu ofron edhe paisjet hardware-ike dhe produkte software-ike tė tjera pėr nevoja shtesė apo tė veēanta tė klientėve tanė.

 

Back to top

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com