Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-PėrgjigjeSoftware

 
ArcGIS Desktop Software
ArcGIS Server Software
ArcGIS Mobile Software

ArcGIS Desktop Software

Termi ArcGIS Desktop i referohet ArcReader, ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo, qė janė njė bashkėsi e shkallėzuar e produkteve software-ike. Edhepse tė licencuara ndarazi, ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo kanė tė njejtat aplikacione thelbėsore, dritare shfrytėzimi dhe mjedis tė njejtė zhvillimor. Funksione shtesė aktivizohen nė secilin produkt kur lėvizet nga ArcReader nė drejtim tė ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo. Nė kėtė menyrė pėrdorshmėria dhe ndėroperabiliteti rritet dramatikisht ndėrsa aranzhimet e pėrdoruesit mbeten fleksibile.

Pėr informata mė tė thellėsishme lidhur me kėtė grup tė produkteve ju lutemi zgjedheni njėrėn nga produktete e mėposhtme.

ArcReader

ArcView

ArcEditor

ArcInfo

ArcGIS Extensions (Shtesat)

 

Back to top

ArcGIS Server Software

Termi ArcGIS Server i referohet dy produkteve, ArcSDE® dhe ArcIMS®. ArcSDE® ėshtė njė server aplikacion qė lehtėson depozitimin dhe menaxhimin e shėnimeve hapėsinore nė njė system tė menaxhimit tė databazave (DBMS). ArcIMS® ofron shėrbime pėr shėnime dhe aplikacione nėpėrmjet Internetit.

Pėr informata mė tė thellėsishme lidhur me kėtė grup tė produkteve ju lutemi zgjedheni njėrėn nga produktete e mėposhtme.

 

 

Back to top

ArcGIS Mobile Software

 

Termi ArcGIS Mobile i referohet produkteve software-ike pėr hartografi dhe sisteme informative gjeografike mobile (nė lėvizje). Software-i mė i njohur i kėtij grupi ėshtė ArcPad.

 

Pėr informata mė tė thellėsishme lidhur me kėtė produkt, ju lutemi zgjedheni ArcPad.

 

ArcPad

 

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com