Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-PėrgjigjeArcIMS

ArcIMS ėshtė themeli i distribuimit tė GIS shėnimeve dhe shėrbimeve nė Internet. Mundėson platformė tė pėrbashkėt pėr kėmbim dhe bashkėshfrytėzim tė burimeve duke ofruar ambient kolaborativ pėr organizata qė i shkėmbejnė informatat. ArcIMS punon me pėrdorues tė shumėllojshėm, pėrfshirė ArcGIS Desktop produktet, ArcExplorer™, ArcPad, Web shfletues, si dhe paisjet qė mbėshtesin protokolet e aplikacioneve pa tela (WAP).

Arkitektura e sistemit ArcIMS © esri.com

Krijo, dizajno dhe menagjo Web Sites me ArcIMS © esri.com

Software tjetėr
ArcGIS
ArcReader
ArcView
ArcEditor
ArcInfo
ArcGIS Extensions
ArcSDE
ArcPad

 

  Back to top

Deklaratė rreth tė drejtės sė autorit: I tėrė materiali i prezantuar nė kėtė faqe ėshtė pronė e mbrojtur e ESRI.

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com