Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-PėrgjigjeArcInfo

ArcInfo ėshtė sistem GIS i plotė pėr krijim, freskim, pyetėsim, hartografim dhe analizim tė shėnimeve. Pėrbrenda familjes sė software-it ArcGIS, ArcInfo ėshtė kulmor. I pėrmban tė gjithė funksionalitetin e ArcEditor dhe shton mundėsi tė avancuara pėr gjeoprocesim, gjė qė e bėnė ArcInfo de facto standard pėr GIS.

ArcInfo

ArcInfo (c) esri.com

 
Software tjetėr
ArcGIS
ArcReader
ArcView
ArcEditor
ArcGIS Extensions
ArcSDE
ArcIMS
ArcPad

 

  Back to top

Deklaratė rreth tė drejtės sė autorit: I tėrė materiali i prezantuar nė kėtė faqe ėshtė pronė e mbrojtur e ESRI.

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com