Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-PėrgjigjeArcSDE

ArcSDE ėshtė njė server aplikacion qė lehtėson depozitimin dhe menaxhimin e shėnimeve hapėsinore (rasterike, vektoriale dhe gjeodezike) nė njė DBMS dhe i vė nė dispozicion pėr pėrdorėm nga lloje tė shumta tė aplikacioneve. ArcSDE ju mundėson t’i menaxhoni shėnimet hapėsinore nė njė nga kater databazat komerciale (IBM® DB2, Informix, Microsoft® SQL Server dhe Oracle®). ArcSDE i shėrben shėnimet pėr desktop produktet ArcGIS (ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo) nėpėrmjet ArcIMS. ArcSDE ėshtė komponent kyē pėr menaxhim tė GIS-it pėr shumė-pėrdorues.

ArcSDE

ArcSDE bashkėpunon me ArcInfo dhe ArcIMS pėr tė shėrbyer si hyrje pėr nė DBMS (c) esri.com

Software tjetėr
ArcGIS
ArcReader
ArcView
ArcEditor
ArcInfo
ArcGIS Extensions
ArcIMS
ArcPad

 

Back to top

Deklaratė rreth tė drejtės sė autorit: I tėrė materiali i prezantuar nė kėtė faqe ėshtė pronė e mbrojtur e ESRI.

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com