Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-Pėrgjigjehyrje  produkte  software arcgis extensions

This page in English

 

ArcGIS Extensions

Pasi janė tė ndėrtuar duke shfrytėzuar njė arkitekturė tė pėrbashkėt, ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo kanė model tė pėrbashkėt tė shtesave, tė cilat zgjerojnė nė mėnyrė dramatike mundėsitė e desktop produkteve bazė. Njė nga pėrfitimet kyēe tė modelit tė pėrbashkėt tė shtesave ėshtė mundėsia e veprimit tė shtesave tė ArcGIS-it nė tėrė vijėn e software produkteve pėrfshirė ArcView, ArcEditor dhe ArcInfo. Kjo zvogėlon nė masė tė konsiderueshme shpenzimet pėr trajnim, operim dhe pėrvetėsim.


ArcGIS Spatial Analyst

Analiza hapėsinore tė avancuara duke shfrytėzuar shėnimet rasterike dhe vektoriale

ArcGIS 3D Analyst™

Pėrfytyrim tredimensional, analiza topografike, krijim tė sipėrfaqeve

ArcGIS Geostatistical Analyst

Vegėl statistikore pėr hulumtime, modelim, dhe gjenerim tė avacuar tė sipėrfaqeve

ArcGIS Survey Analyst

Integrim dhe menaxhim tė matjeve gjeodezike nė GIS

ArcGIS Tracking Analyst

Pėrfytyrim tė pėrkohėshėm tė shėnimeve dhe analiza

ArcGIS Publisher

Pėr tė vėnė nė dispozicion hartat pėr tė gjithė pėrmes ArcReader

ArcGIS StreetMap™

Pėrputhje e avancuar e adresave dhe ekspozim tė hartave tė rrugeve pėr Europe dhe SHBA

ArcScan™ for ArcGIS

Vektorizim tė rastereve dhe pėrmirėsim

ArcPress™ for ArcGIS

Shtypje me performansa tė larta dhe permirėson kontrollin mbi ngjyrat dhe performanset e shtypjes

MrSID® Encoder for ArcGIS

Kompreson dhe krijon mozaik tė fotografive deri nė 500MB nė MrSID format

ArcGIS Extensions © esri.com

Software tjetėr
ArcGIS
ArcReader
ArcView
ArcEditor
ArcInfo
ArcSDE
ArcIMS
ArcPad

 

  Back to top

Deklaratė rreth tė drejtės sė autorit: I tėrė materiali i prezantuar nė kėtė faqe ėshtė pronė e mbrojtur e ESRI.

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com