Gjuhėt:

SHQIP ENGLISH

Pyetje-Pėrgjigje 

 

Dita GIS

GISkos e konsideron si shumė tė tė suksesshėm prezantimin e produkteve tė ESRI me rastin e Ditės GIS, mė 19 nėntor nė Prishtinė, dhe nė ndėrkohė ju informojmė se i tėrė materiali nga kjo ngjarje do te vendoset sė shpejti nė GISkos.com

GISkos i falenderon tė gjithė pjesėmarrėsit dhe tė gjithė ata qė ndihmuan nė organizimin e kėsaj ngjarje.

GISkos.com

Dita GIS (19 nėntor 2003)

Me rastin e Ditės GIS, GISkos organizon njė prezantim tė produkteve ESRI. Detajet e kėsaj ngjarje mund t'i gjeni mė poshtė, ndėrsa GISkos.com iu mundėson tė regjistroheni online si pjesėmarrės nė kėtė prezantim.

Ngjarje: Dita GIS

Kur: Mė 19 nėntor 2003

Ku: Nė Hotel Victory, Prishtinė, Kosovė

Pėrshkrim:

GISkos nė bashkėpunim me partnerin GISDATA organizon prezantimin e produkteve tė ESRI-it, prodhuesit mė tė madh botėror tė GIS software. Kjo ngjarje do tė shėnoj Ditėn GIS dhe do tė zhvillohet nė Hotel Victory, Prishtinė, mė 19 nėntor 2003, duke filluar nė orėn 09:30 dhe pėrfundon nė ora 14:00.

Pjesėmarrja nė kėtė prezentim ėshtė gratis. Ju mund tė regjistroheni pėr kėtė ngjarje online, duke shfrytėzuar formularin qė e kemi pėrgatitur enkas pėr kėtė rast.

Kjo ngjarje do tė mbyllet me njė mbrėmje tė vogėl.

Programi:

09:30 – 10:00

Regjistrimi

10:00 – 10:05

Mirėseardhje

10:05 – 10:15

Roli i GIS nė punėn e pėrditshme

10:15 – 10:30

GISkos: Kush jemi ne?

10:30 – 11:00 

GISDATA

11:00 – 11:20 

Pushim pėr kafe

11:20 – 12:20

ArcGIS (ArcView – ArcInfo)

Extensions (Spatial, 3D, Geostatistical, Schematics)

ArcSDE

ArcPad

12:20 – 12:35 

Klientė tė GISkos: Instituti pėr Planifikim Hapėsinor

12:35 – 12:50 

Shėnimet hapėsinore pėr Kosovėn

12:50 – 13:10

Diskutim dhe pyetje-pėrgjigje

13:10 - 14:00

Mbrėmje

 

 

Regjistrohu online 

Shkurtesa:

A - Zh KĖRKO

 

This page in English

Back to top

Polica e Privatėsisė | © GISkos.com

 

gis day dita gis